;


סדנת המחול

סדנת המחול

סדנת המחול מטה אשר – געתון

ניהול אמנותי: עינב לוי ויניב אברהם פלאפון: 050-6990603

רקע

סדנת המחול 'מטה אשר' נוסדה בשנת 1977 ע"י הגב' יהודית ארנון, זכרונה לברכה, זוכת פרס ישראל בתחום המחול לשנת 1998 ופרס ISPA היוקרתי לשנת 1997. סדנת המחול היתה הגוף השלישי שהוקם ע"י יהודית לאחר האולפן למחול ולהקת המחול. בכך נוצר רצף גילאים של שלושה גופים העוסקים במחול ברמה מקצועית גבוהה, דבר ייחודי למקום שאין כדוגמתו בארץ ובעולם. תלמידי הסדנא לומדים בסביבה בה הם חשופים מדי יום ללהקה מקצועית ולרקדנים מקצועיים, רקדני הלהקה מלמדים בסדנת המחול והמוכשרים בכוריאוגרפיה אף יוצרים בה. ייחודה הנוסף של סדנת המחול טמון במיקומה. הריחוק מאזור המרכז ההומה, המגורים בגעתון והסטודיו העומד לרשות התלמידים מעבר לשעות הפעילות, מאפשרים התמסרות מלאה שהיא כה נחוצה במקצוע אינטנסיבי זה.

צוות מנהל

עינב לוי, היתה רקדנית ומנהלת חזרות בלהקת המחול הקיבוצית במשך שבע שנים. בתום תקופה זו נטלה את תפקיד ריכוז הסדנא למחול, לצד יהודית ארנון, בו שימשה במשך עשר שנים. מאוגוסט 2006 מנהלת עינב את הסדנא, ובשנת 2011 הצטרף לניהול יניב אברהם, בוגר הסדנא, אשר רקד במשך עשר שנים באנסמבל ובלהקת בת-שבע. יניב ועינב מנהלים יחד את סדנת המחול, בשיתוף פעולה מקצועי ואמנותי מלא.

חזון ומטרות

מטרת הסדנא להכשיר בוגרי מגמות מחול ואולפנים למחול לריקוד מקצועי, כך שיוכלו להשתלב בעולם המחול בארץ ובחו"ל. יניב ועינב, שמו להם ליעד לאתר תלמידי מחול בעלי פוטנציאל ממשי ולהכשירם ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, לאתגר ולחשוף אותם לדרכי עבודה שונות, שיכינו אותם לעולם המקצועי בצורה הטובה ביותר.

יעדים

היעדים העיקריים בתכנית ההכשרה של סדנת המחול: הקניית כלים טכניים לרכישת ידע פיזי ויכולת ביצוע ברמה מקצועית גבוהה, לצד פיתוח היכולת היצירתית, ההבעה האישית תוך מתן דגש על אישיותו וייחודו של כל תלמיד.

תכנית הלימודים והתכנים הנלמדים

תכנית הלימודים הינה דו-שנתית וכוללת את התכנים הבאים: בלט קלאסי, מחול מודרני, גא-גא, מודעות גופנית, אימפרוביזציה, רפרטואר, עבודה עם כוריאוגרפים ושיעורים עיוניים בנושאים תולדות המחול, מוסיקה ואנטומיה. שנת הלימודים נפתחת בספטמבר ומסתיימת ביוני, ומחולקת ל-3 שלישים. בסיום כל שליש מתקיימות הופעות סטודיו. בסוף השנה מתקיימות הופעות בתל-אביב על במה מקצועית הכוללת הגברה ותאורה. במהלך השנה התלמידים מאותגרים בשחזור רצפים של ריקודים נבחרים או קטעי סולו מהיוטיוב. בנוסף, תלמידים בעלי זיקה לכוריאוגרפיה יוצרים עבודות אישיות, המועלות במסגרת במה פתוחה בסטודיו.

צוות ההוראה

בסדנא מלמדים מיטב המורים בתחומים השונים. מערכת השעות מורכבת מצוות הוראה קבוע לצד צוות הוראה מתחלף. צוות המורים מביא עמו גישה מקצועית גבוהה ובלתי מתפשרת, לצד פתיחות לשינויים החלים בעולם המחול. כוריאוגרפים רבים מגיעים מדי שנה לעבוד עם תלמידי הסדנא.

צוות הוראה 2015/16: עינב לוי – בלט קלאסי ורפרטואר להקת המחול הקיבוצית, יניב אברהם – גא-גא, רפרטואר להקת בת-שבע וכוריאוגרפיה, אילנה כליף – מחול מודרני, ימית כליף – בלט קלאסי ורפרטואר בלט קולברג, שולמית בר-גיא – מודעות גופנית, שני כהן –רפרטואר להקת המחול הקיבוצית, גלי כליף – בלט קלאסי, אילנית תדמור – סדנא מרוכזת אחת לחודש.

כוריאוגרפים 2013/15: רועי אסף, שלומי ביטון, לוק ג'ייקובס, דורון רז, נעה צוק, נעה שדור, מיכאל גטמן, ענת גריגוריו, שרון פרידמן, סהר עזימי, עוז מולאי, מרטן הרייג, אנדראה מרטיני, אסנת קלנר, יניב אברהם וגיא שומרוני, יוסי ברג ועודד גרף, אוריין יוחנן, אייל דדון, עודד רונן.

תלמידים

תלמידי הסדנא הינם בוגרי מגמות מחול ואולפנים למחול, מגיעים מרחבי הארץ ואף מחו"ל. בעבר למדו בסדנא תלמידים מהמדינות הבאות: צ'כיה, יפן, ארה"ב, קנדה, רוסיה, בלגיה, יוון, איטליה וצרפת. לאחרונה קיבלנו אישור למתן ויזת סטודנט לסטודטים מחו"ל, וכן משנת 2015 תלמידי הסדנא נהנים מכרטיס סטודנט וההנחות שהוא מקנה. תלמידי הסדנא מתגוררים בדירות שכורות בקיבוץ געתון. בוגרי הסדנא הינם רקדנים, כוריאוגרפים ומורים בארץ ובחו"ל.

סיורים בחו"ל והופעות נוספות

2001 הונגריה – בודפשט וגיור, 2002 צ'כיה – פראג, 2006 אולדנבורג – גרמניה, 2008 ארה"ב בקהילות היהודיות, אולדנבורג – גרמניה, 2012 ארה"ב בקהילות היהודיות.

כמו כן הופיעה הסדנא על במות מקצועיות כגון סוזן דלל ותמונע – ת"א, רפפורט – חיפה ובמרכז לתיאטרון עכו.

בשנים 2010-2012 הופיעה סדנת המחול במשך שנתיים במסגרת "סל תרבות", בתכנית מיוחדת לתלמידי בי"ס יסודיים במטה אשר.

ב- 2010 קיימנו לראשונה חילופי סטודנטים בסדנת המחול עם סטודנטים מאוניברסיטת פלורידה UFL . במשך שנתיים קיימנו חילופי סטודנטים וחילופי מורים עם בי"ס בפריז ESC-Dance in Corpore.

בוגרים שהשתלבו במסגרות מחול בארץ ובחו"ל בין השנים 2005-2015

שני כהן – להקת המחול הקיבוצית, אורי שפיר – אנסמבל בת-שבע, טליה ביק – מיומנה, רעות לוי – עידן כהן, דורון גואטה – להקת המחול הקיבוצית הצעירה, רינת ריס – להקת המחול הקיבוצית הצעירה, ג'ין פלוטקין – להקת המחול הקיבוצית הצעירה, מעיין בן-עמי – להקת המחול הקיבוצית הצעירה, הדר כץ – להקת המחול הקיבוצית הצעירה, יובל לב – It Dansa ברצלונה, להקת מחול ווילס, יגאל צור – אקדמיה למחול ברוטרדם, It Dansa ברצלונה, אוריין מיכאלי – להקת קליפה, תיאטרון עכו, הראל גרז'וטיס – קולבן-דאנס, אלי כהן – להקת המחול הקיבוצית הצעירה, לילך אורנשטיין –בלהקת קמע, ענבר טנזר –בלהקת המחול הקיבוצית, מאי רזניקוב –בלהקת המחול הקיבוצית, רגב כהן – בלהקת המחול הקיבוצית, ליאל פיבק – להקת המחול הקיבוצית הצעירה, תום דוד – להקת המחול הקיבוצית הצעירה, להקת קמע, אורפז מור – להקת המחול הקיבוצית הצעירה

• חפשו אותנו בפייסבוק: Danceworkshop Gaaton